پشتیبانی

محصولات             گالری تصاویر              دانلودها            خرید آنلاین             تماس با ما             پیشنهاد ویژه

طرز نصب اتوماتیک کنار رو بر روی میله پرده های ریلی معمولی

برای کنار کشیدن پرده می توان از سیستم اتوماتیک کنار رو استفاده کرد، در این صورت شما به این لوازم احتیاج دارید که می توانید از لوازم پرده فروشی خریداری کرده و بر روی میله پرده ریلی معمولی نصب کنید. اما سیستم اتوماتیک کنار رو بر روی نوعی میله پرده گرد دکوری (کلفت) به طور سر خود و به صورت آماده در پرده فروشی ها موجود است که باید مطابق با اندازه مورد نظر به آنها سفارش داد.

لوازم مورد نیاز :

  1. روی هم آور دو عدد (روی هم آور گیره ای است که پرده های دکوری را که در وسط از هم باز هستند را چند سانتی متر روی هم می آورد. بنابراین اگر نخواهیم که دو پرده روی هم بیایند به آن نیازی نیست).
  2. یک قرقره و دو قرقره از هر کدام یک عدد.
  3. وزنه مخصوص یک عدد.
  4. نخ ریسمان به اندازه دو برابر طول میل پرده به اضافه 4 الی 5متر (این اندازه طناب بستگی به جای نصب وزنه مخصوص و بلندی پرده دارد. وزنه مخصوص را می نوان در بالای گل میخ کمر پرده و یا در پایین آن نصب کرد).
  5. میله پرده ریلی معمولی و گیره پرده.

 

الف : اتوماتیک کنار رو به دو طرف :

ابتدا میله پرده را به اندازه مورد نظر برش کنید. سپس به یک طرف آن یک قرقره را پیچ کرده و پس از قرار دادن نیمی از گیره پرده ها، دو عدد رو هم آور را داخل میله پرده قرار داده، و پس از گذاشتن نیمه دیگر گیره پرده ها، به سر دیگر میله پرده دو قرقره را پیچ کنید. طرز ریسمان کشی نیز به این ترتیب است : ابتدا یک سر ریسمان را از پشت دو قرقره و سپس از پشت یک قرقره عبور داده و از سوراخ رو هم آور نزدیک وزنه عبور دهید (در صورت نداشتن رو هم آور، ریسما را باید از داخل سوراخ گیره پرده وسطی نزدیک وزنه عبور داد). سپس سر دیگر ریسمان را از پشت دو قرقره به داخل وزنه مخصوص برده و پس از گذراندن مجدد از داخل دو قرقره به داخل سوراخ رو هم آور نزدیک وزنه ببرید. حالا دو سر ریسمان را که هر دو از روی رو هم آور نزدیک وزنه عبور داده شده اند را به گره بزنید. سپس ریسمان را طوری تنظیم کنید که دو عدد رو هم آور دقیقا در وسط میله پرده قرار گیرند. حالا ریسمان را از داخل سوراخ رو هم آور نزدیک یک قرقره بیرون آورده و به خودش گره بزنید. اتوماتیک کنار رو آماده است. میله پرده را بر روی دیوار نصب کرده و قلاب های نصب شده بر روی پرده را روی گیره پرده های نصب شده برروی میله پرده قرار دهید. با کشیدن ریسمان در بالای وزنه، پرده به دو طرف کنار رفته و جمع می شود. (ضمنا می توان وزنه را به دیوار نصب کرد).

 

ب : اتوماتیک کنار رو به یک طرف :

چنانچه پرده ساده بود و از وسط نیز باز نباشد (یکسره باشد) و بخواهیم از یک طرف به طرف دیگر کنار برود، طرز پیچ کرده یک قرقره و دو قرقره به صورت قبلی است و تمام گیره های پرده در میله پردهقرار می گیرند چون به رو هم آور نیز نیازی نیست. طرز ریسمان کشی در این پرده به این صورت است که یک سر ریسمان پس از گذشتن از پشت یک قرقره از سوراخ گیره پرده کنار یک قرقره بیرون آمده و سر دیگر ریسمان نیز پس از گذشتن از پشت دو قرقره و وزنه مخصوص مجددا از داخل دو قرقره بیرون آورده شده و از سوراخ گیره پرده کنار یک قرقره بیرون آمده و به سردیگر ریسمان که قبلا از سوراخ گیره پرده نزدیک یک قرقره ییرون آورده شده بود گره می خورد. اتوماتیک کنار رو یک طرفه آماده است. با کشیدن ریسمان در بالای وزنه، پرده به یک طرف کنار می رود.

 

نکته : در صورت عدم استفاده از رو هم آور باید از گیره پرده هایی که از دو قسمت جدا از هم (گیره و قلاب) تشکیل شده و پایین گیره آن نیز سوراخ داشته باشد استفاده کرد، زیرا بتوان ریسمان را از داخل سوراخ آن عبور داده و به آن گرده زد.

 


کلمات کلیدی : پخش ریل پرده اتومات , پخش لوازم پرده , پخش لوازم ریل اتومات ,  پخش سرب پرده , پخش ریل گریبر , گروه بازرگانی ماهان ,نصب ریل اتومات , نصب ریل گریبر , نصب انواع ریل , آموزش نصب پرده , آموزش نصب ریل اتومات , پخش لوازم پرده ماهان.

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه بازرگانی ماهان محفوظ است و هرگونه کپی برداری از مطالب تخلف محسوب شده و با متخلفین طبق قوانین کپی رایت برخورد خواهد شد.

تماس با ما
0935 - 1656125
026 - 36206895
021 - 89781990
mahandecor.com@gmail.com
فیس بوک
تویتر
گوگل پلاس
یوتوب
لینکداین
خروجی ار اس اس