پشتیبانی

محصولات             گالری تصاویر              دانلودها            خرید آنلاین             تماس با ما             پیشنهاد ویژه

 

آموزش برش و دوخت پرده پشت دری


وفتی درب به طرف داخل باز می شود ، اغلب امکان قرار دادن پرده در پشت آن ممکن نیست و تنها راه پوشش این در و پنجره ها استفاده از پشت دری است ، که در بالا و پایین آن لیفه دوخته شده و از میان این لیفه میله پرده گرد و نازک و یا سیم روکش دار عبور داده می شود. امروزه برای صرفه جویی در مصرف چوب ، همچنین برای جلوگیری از اثر مخرب رطوبت و گرما و مخصوصا در مناطق مرطوب ، داخل چارچوب کابینت های آشپرخانه و یا قفسه ها را به جای چوب با پشت دری می پوشانند.

1.طرز اندازه گیری سیم روکش دار یا میله پرده گرد نازک :
برای قرار دادن قلاب بسته به چارچوب در یا پنجره جهت نصب سیم روکش دار و یا میله پرده گرد و نازک و از چهار گوشه پنجره 2.5 سانتی متر به طرف بالا و پایین و چپ و راست علامت بزنید. به این ترتیب پشت دری کاملا پنجره را پوشانده و خطوط لیفه نیز از بیرون پنجره دیده نمی شود.

2. طرز قرار دادن قلاب ها :
قلاب بازها را بر روی نقاط علامت زده شده پیچ کنید. باید مطمئن باشید که چوب محل نصب پیچ ها کاملا محکم و به اندازه کافی ضخیم باشد.

3. طرز اندازه گیری و برش پشت دری :
عرض پشت دری را از این قلاب تا آن قلاب در بالا اندازه بگیرید. بلندی پشت دری را از قلاب بالایی تا قلاب پایینی اندازه بزنید. پارچه پشت دری را باید به عرض 3 برابر اندازه به اضافه 4 سانتی متر برای زاپاس و به بلندی به اضافه 15 سانتی متر برای لیفه و زاپاس برش کنید.

4. طرز درست کردن لیفه ها :
ابتدا دو لبه کناری را یک سانتی متر و به طور دوبله تو داده و پس از اتو و نزدیک به خط تا بدوزید. لبه بالایی و پایینی را نیز 3.5 سانتی متر و به طور دوبله تو داده و پس از اتو نزدیک به خط تا بدوزید. دومین خط دوخت را دو سانتی متر پایینتر از خط اولی بدوزید تا لیفه درست شود.

5. طرز نصب کردن پشت دری :
قلاب بسته یکی از سرهای سیم روکش دار یا میله پرده گرد نازک را بر روی یکی از قاب بازهای نصب شده بر روی پشت در انداخته و سر دیگر سیم یا میله پرده گرد را نیز به داخل لیفه دوخته شده در بالای پشت دری بکشید. پشت دری را چین داده و قلاب بسته طرف دیگر سیم روکش دار یا میله پرده گرد را نیز بر روی قلاب باز طرف دیگر در پشت در بیندازید. این کار را برای پایین پنجره هم تکرار کنید. چین ها را خوب مرتب کنید.
 

با تشكر فراوان از مديريت گالري پرده آپادانا.

 


کلمات کلیدی : پرده سرا , پرده فروشی , پرده دوزی , گالری پرده , پرده فروشی در کرج , پرده سرا در کرج , گالری پرده , دوخت پرده پذیرایی , دوخت پرده پشت دری , دوخت پرده آشپزخانه , دوخت پرده اتاق خواب , دوخت پرده مجلل , دوخت انواع پرده , پخس لوازم پرده ماهان , پخش ریل پرده ماهان , پخش نوار پرده ماهان , پخش سرب پرده ماهان , گروه بازرگانی ماهان.

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه بازرگانی ماهان محفوظ است و هرگونه کپی برداری از مطالب تخلف محسوب شده و با متخلفین طبق قوانین کپی رایت برخورد خواهد شد.

تماس با ما
0935 - 1656125
026 - 36206895
021 - 89781990
mahandecor.com@gmail.com
فیس بوک
تویتر
گوگل پلاس
یوتوب
لینکداین
خروجی ار اس اس